Powody ku temu mogą być różne – od tego, że gracz obstawia ,,za dobrze” – do celowego przegrywania bonusu, lub naruszania regulaminu. Mimo wszystko nie są to jedyne powody, dla których bukmacher może ograniczyć twoje konto – dlatego też dziś dowiesz się, jak bukmacher może ,,bronić” się przed ,,nieczystymi zagrywkami”.

Dlaczego bukmacherzy nakładają limity na konta graczy?

Jak nie wiadomo o co chodzi…

Ograniczenia kont bukmacherskich mają na celu ochronę samej firmy przed poważnymi stratami finansowymi. Każdy bukmacher na swój sposób ustala limity zakładów, ponieważ nikt nie reguluje tego prawnie – więc firmy mają wolną rękę co do tego. Oczywiście firma, która legalnie prowadzi gry losowe w Polsce, nie powinna nałożyć żadnych limitów na twoje konto, no chyba że podejrzewa oszustwo.

Warto zauważyć, że limity zakładów dotyczą nie tylko zakładów online. Możesz je również spotkać przy obstawianiu w stacjonarnym punkcie bukmacherskim. Jeśli chcemy postawić duży zakład (na przykład 20 tysięcy PLN wzwyż), pracownik musi zadzwonić do centrali, aby zaakceptować lub odrzucić taki zakład. Dlatego łatwo jest zauważyć to, że lepiej jest umieścić niewielką liczbę takich samych kuponów w kilku różnych lokalizacjach, co pozwoli nam uniknąć tego typu problemów – w końcu nikt nie powiedział że omijanie limitów w ten sposób jest nielegalne.

sts bonus bez depozytu
Polski bukmacher STS – 29 PLN bez depozytu

Rodzaje ograniczeń, jakie możesz napotkać

Rozróżniamy ograniczenia związane z wydarzeniami i ograniczenia dotyczące konta gracza. Różnica między nimi jest dość jasna – ograniczenia na konta osobiste dotyczą pojedynczego gracza i większość graczy stara się oczywiście ich unikać. W zasadzie jeśli idzie nam za dobrze, to w każdej chwili tak naprawdę bukmacher może nałożyć nam ograniczenie na nasze konto, a bukmacher nie powiadomi nas, że takie ograniczenie zostało nałożone – zwykle pojawia się ono w postaci komunikatu, kiedy chcemy dokonać na przykład wypłaty zdobytych środków.

Limit zakładów na wydarzenie czy bonusy bukmacherskie dotyczą wszystkich graczy. Zwykle polega to na tym, że w przypadku popularnych rozgrywek obstawianie zbyt wielu typów jest niedozwolone, lub też wykorzystanie bonusów w nieodpowiedni z regulaminem sposób będzie skutkowało utratą tego bonusu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ograniczenia kont tymczasowych

Szczególnym rodzajem ograniczenia jest ograniczenie dotyczące kont tymczasowych. Większość legalnych bukmacherów pozwala na dokonywanie wpłat i gier bez składania jakichkolwiek dokumentów. Konto uzyskuje wtedy status konta tymczasowego i uzupełnia tylko dane niezbędne do wypłaty premii bukmacherskiej, a w niektórych przypadkach może odblokować niedostępne wcześniej funkcje serwisu. Zazwyczaj tego typu konto ma również swój „okres ważności”, po którym gracz musi przesłać dokument zawierający jego dane osobowe, aby potwierdzić swoją tożsamość – w innym wypadku jego konto tymczasowe zostanie usunięte. Naturalnie póki co tylko najlepsi bukmacherzy oferują taką opcję na obstawianie, dlatego też zwykle granie na zakładach u tych bukmacherów jest najwygodniejsze.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułEmocje na zakładach bukmacherskich – jak je zwiększyć?
Następny artykułJak grać w pokera – poradnik gracza?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.