E-sport stał się popularną ścieżką dla wielu typerów, jednakże pamiętajcie o tym, że jeśli dopiero zaczynacie, najlepiej będzie jeśli poszukacie odpowiednich porad, które pomogą wam w początkowym stadium waszej typerskiej kariery, przez co nawet jeśli źle wytypujecie dane spotkanie e-sportowe, to stracicie mniej środków. Jak więc zacząć typować e-sporty?

Jak typować e-sport? Poradnik od e-sportowego eksperta

Jeśli grałeś wcześniej w gry, to masz przewagę

Jednym z wielu ,,asów” w rękawie wygrywających graczy jest to, że ma on doświadczenie w dziedzinie, którą obstawia (dlatego też najlepiej, jeśli wcześniej już grałeś w gry), które jest niezbędne do tego aby pomóc mu prawidłowo typować wyniki. Dajmy na przykład to, że mamy spotkanie dwóch drużyn w CS:GO. Jedna drużyna (dajmy na to ta słabsza) przez pierwszą połowę rozgrywki gra normalnie, ale w drugiej już zmienia swoją taktykę, stosuje zwody, bądź popularnie zwane ,,zmyłki” i dzięki temu ogrywa swojego rywala. Nowy gracz zakładów bukmacherskich jest w tym momencie oczywiście w szoku, ponieważ znając życie postawił na statystycznie ,,lepszą” drużynę. Jeśli chodzi zaś o naszego doświadczonego typera, przewidział to, ponieważ sam pewnie nie raz stosował taką taktykę. Więc doświadczenie w e-sporcie może mieć wpływ na to, czy wytypujemy poprawny bądź też błędny wynik.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Pamiętaj że do gry wchodzi duża kasa

Jeśli chcesz zarabiać na e-sporcie to pierwsze co powinieneś zrobić to zejść na ziemię, ponieważ wygrywanie kasy na typowaniu e-sportu to opcja dostępna tylko i wyłącznie dla dobrych typerów. Niestety, ale taka jest prawda, nie da się tego ukryć – dlatego też im szybciej to zrozumiesz – to tym lepiej dla ciebie. Naturalnie wygrywać na zakładach bukmacherskich się da – jednakże na samym początku nie będą to wielkie sumy, dlatego też powinniśmy mierzyć swoje siły na zamiary.

Wybierz legalnego bukmachera

Gadkę o legalnym bukmacherze zapewne znajdziesz w każdym poradniku bukmacherskim – jednakże jest to o tyle ważny temat, że trzeba o nim chwilę porozmawiać. Gra u nielegalnego bukmachera może nas sporo kosztować – mimo iż wydaje nam się że w internecie jesteśmy anonimowi. Oczywiście zapewne nie będzie to za dzień, za miesiąc, bądź nawet i za kwartał – ale któregoś dnia może zapukać do nas fiskus z eskortą oraz zażąda od nas zwrotu wygranych przez nas pieniędzy – z nawiązką. Dlatego też, najlepiej jest obstawiać e-sport u legalnego bukmachera – z racji tego że po nowelizacji ustawy z 2017 roku opadł już kurz, i w tym roku możemy obstawiać już u 16 legalnych firm bukmacherskich – co sprawia że wybór nie jest mały. Nie mówiąc już o tym, że legalni bukmacherzy proponują na start świetne bonusy bukmacherskie, szczególnie na e-sport, ale o tym musicie się już przekonać sami.

Co jeszcze brać pod uwagę wybierając bukmachera?

Ilość opcji, dzięki którym można wpłacać i wypłacać gotówkę na swoje konto. To nie tylko przelewy bankowe. Często ludzie wybierają również karty płatnicze. Dobry bukmacher internetowy to szeroka oferta zakładów. Można wybierać spośród popularnych i mniej popularnych dyscyplin. Poza tym lepiej jest wybrać takiego bukmachera, który już na samym starcie oferuje nam za rejestrację świetny bonus powitalny.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak najlepiej obstawiać zakłady na e-sport w internecie?
Następny artykułZakłady sportowe – czyli jak zakładać się z bukmacherem
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.