Granie u bukmachera wielu osobom kojarzy się z wysokimi wygranymi. Nie zawsze jednak tak jest, a sama gra wymaga dużo cierpliwości i roztropności. Wbrew pozorom najczęściej nie wygrywają typerzy obstawiający najbardziej popularne zdarzenia jak piłka nożna czy tenis, a ci, którzy spędzają wiele godzin na analizie meczów. Doświadczeni typerzy wiedzą, że obstawianie to przede wszystkim statystyki. Wymagają one skupienia i czasami całonocnego szukania możliwych do obstawienia zdarzeń, by spośród dziesiątek z nich wybrać kilka, które będą najlepszym wyborem.

jak typować mecze piłki nożnej
Jak typować mecze piłkarskie w zakładach bukmacherskich?

Obstawianie wielu meczów na kuponie to błąd

Wiele osób dopiero zaczynających swoją przygodę z bukmacherką popełnia zasadnicze błędy. Najczęstszym z nich jest obstawianie zbyt wielu zdarzeń na jednym kuponie. Kupony bukmacherskie są z reguły skonstruowane w ten sposób, że choćby jeden błąd wyklucza szanse na wygraną i powoduje, że cały kupon jest przegrany. Z tego powodu największe szanse zachowuje się wtedy, kiedy wybiera się zaledwie kilka zdarzeń do typowania. Niestety łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać. Perspektywa dołożenia „jeszcze jednego meczu” dla podwyższenia kursu jest zmorą graczy. Wielu z nich później ironicznie komentuje takie działania swoje, bądź innych graczy w portalach społecznościowych. Prawdą jest jednak, że czasami ciężko się oprzeć podwyższeniu kursu gdy widzi się, że faworyt gra z ostatnią drużyną w tabeli. Z drugiej strony w sporcie bardzo często zdarzają się niespodzianki. Dokładając kolejne mecze tylko zwiększamy ryzyko porażki. Jak więc grać, żeby na bukmacherce nie tracić, a zyskiwać ?

Jednym ze sposobów jest obstawianie meczów faworytów i podwyższanie kursów za pomocą typowania wyników meczu do przerwy. Taki typ jest bardziej opłacalny. Różnica, miedzy wynikiem do przerwy, a samym wytypowaniem zwycięzcy często może kształtować się na przykład jak 1.3, a 1.7. To już spory zysk, bo wkładając w taki typ 100 złotych zarabiamy o 40 złotych więcej, niż gdybyśmy wytypowali tylko wygranego w meczu.

betclic legalny bukmacher
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Obstawianie faworytów często kończy się porażką

Zakłady te warto obstawiać gdy gra drużyna, która jest zdecydowanym faworytem oraz po której spodziewamy się, że będzie prowadziła do przerwy. Takimi zespołami w ostatnich latach są na przykład FC Barcelona, Manchester City, Paris Siant Germain, czy w wielu spotkaniach także Bayern Monachium. Swoje szanse zwiększamy, gdy dana drużyna gra u siebie, jednak takie teamy jak wspomniany Manchester City Pepa Guardioli wyspecjalizował się w szybkim obejmowaniu prowadzenia. Podobnie jest też w przypadku Barcelony, gdzie często sam Leo Messi wykonuje całą pracę i już po pierwszych 45 minutach pozwala swojej drużynie spokojnie kontrolować grę.

Oczywiście z takim typowaniem trzeba też być ostrożnym, bo niekiedy zdarza się też, że nawet o wiele lepsza drużyna nie potrafi przebić się przez zasieki obronne przeciwnika, lub też wcale nie zdobywa gola. Wtedy „mądry Polak po szkodzie” uważa, że mógł jednak obstawić samą „jedynkę”. I to jednak nie zawsze jest skuteczne, bo mecz może się przecież zakończyć remisem, lub nawet porażką faworyzowanej ekipy.

Typować zwycięzcę meczu czy ilość goli?

Inną popularną metodą na znaczne zwiększenie wygranej jest obstawianie zwycięzcy, wraz z liczbą goli w meczu. Ten sposób jest jednak bardziej ryzykowny, ponieważ musimy prawidłowo obstawić aż dwa zdarzenia w jednym meczu. Wytrawni gracze nauczyli się jednak używać i tej metody. Fani piłki nożnej dobrze orientują się, które drużyny w Europie strzelają mało goli, a pomimo tego wygrywają mecze. W ligach zachodnich takimi zespołami są Atletico Madryt i Juventus Turyn. Te ekipy przeważnie dominują w spotkaniach, ale nie strzelają zbyt wielu bramek. Szczelna defensywa pozwala im jednak zachowywać czyste konta i wygrywać mecze.

Na polskim podwórku idealnym przykładem na tego rodzaju grę będzie Lechia Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca w rundzie zasadniczej większość spotkań wygrywali różnicą jednej bramki i ogólnie nie padało w nich wiele goli. W ten sposób można „ograć bukmachera” typując teoretycznie mniej prawdopodobny wynik, który jednak w praktyce ma dużą szansę się wydarzyć. Under 2,5 połączony z prawidłowym wytypowaniem wyniku meczu może dać nam sporą wygraną. Należy pamiętać jednak, by nie używać tego sposobu zbyt często, bo jak każda z dobrych metod również i ona może nas zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Bardziej ostrożni gracze mogą więc próbować typowania wyłącznie liczby bramek w meczu. Gdy grają ze sobą drużyny, które nie słyną z pięknej gry, a raczej solidnej obrony, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w meczu padnie mało goli. Tak było na przykład w meczach Lechii Gdańsk z Legią Warszawa, czy niedawnym spotkaniu Lecha z Legią. Defensywa często bierze górę, a finezja i polot ustępują twardej walce o każdy metr boiska. Wyselekcjonowanie z całej kolejki europejskich meczów 2-3 spotkań, w których prawdopodobny jest „under 2,5” może być dobrym sposobem, na wygrany kupon.

Nie ma jednej uniwersalnej metody na wygrywanie, a każdy musi kilka razy w życiu „wtopić”, by nauczyć się pewnych zasad. Gdy już jednak opanujemy reguły, jakie rządzą się w bukmacherskim świecie istnieje szansa, że będziemy regularnie wygrywali.

Poprzedni artykułOferta promocji i bonusów bukmachera Milenium
Następny artykułNajgorsze błędy graczy zakładów bukmacherskich
Polski bukmacher online może konkurować z nielegalnymi bukmacherami na ofertę zakładów, wyższe promocje i darmowe bonusy. Najlepsi w Polsce bukmacherzy online bez problemów radzą sobie z zagraniczna konkurencją, gracze z Polski chętnie tutaj obstawiają.