Bukmacherka jest dość nieznana jeśli chodzi o nasze społeczeństwo, wiele osób w Polsce mija codziennie punkty bukmacherskie w drodze do domu, pracy lub szkoły, nie zastanawiając się tak właściwie, do czego ten punkt służy. A jak wygląda to w skali ogólnopolskiej?

Bukmacherzy a metropolie w Polsce

Warszawa, Katowice, Szczecin czy Wrocław – we wszystkich tych miastach firmy bukmacherskie posiadają swoje punkty naziemne, lecz większość osób ,,niewtajemniczonych” ma je po prostu za element ,,codziennego życia”, czyli po prostu nie budzą one ich ciekawości. Co ciekawe również i w mniejszych miejscowościach jesteśmy w stanie zobaczyć naziemne punkty bukmacherskie, jednakże one również przyciągają jedynie osoby zainteresowane bądź ,,wtajemniczone” w arkana ,,bukmacherskiej magii”. No dobrze, trochę tutaj polecieliśmy z epitetami, wróćmy jednakże na prawidłowy tor myślowy.

Społeczeństwo a bukmacherzy

Na ogół ludzie trafiają na bukmacherkę przypadkiem, z racji tego że w naszym kraju firmy bukmacherskie są dość ,,niedawnym” wynalazkiem, oczywiście historia bukmacherki sięga o wiele dalej niż wydaje się to większości Polaków, na przykład firma bukmacherska Fortuna działa na naszym rynku od 1996 roku, podczas gdy bukmacherzy w Zjednoczonym Królestwie istnieją tam od początku dwudziestego wieku, czyli mniej więcej koło 70 lat przed najstarszym bukmacherem działającym w Polsce.

Bukmacherzy kontra ustrój polityczny – kontrowersje, ale z umiarem.

Nie będziemy wam tu opowiadać oczywiście o poprzednim ustroju politycznym, z racji tego że te osoby które chcą się dowiedzieć, to się same o nim dowiedzą, my wolimy jednak zostać przy bukmacherce. Jednakże wracając do tematu bukmacherki, musimy sobie przypomnieć, że ustrój polityczny tamtych czasów w Polsce nie był przechylny żadnej formie hazardu (co oczywiście nie znaczy, że mimo był (hazard) on zakazany, to nie był on praktykowany) więc logiczne jest też to, że zakłady bukmacherskie albo nie istniały, albo były nielegalne, lub też były w pełni kontrolowane przez obecny rząd.

Czy zakłady bukmacherskie to temat tabu w Polsce?

Niekoniecznie, choć bardzo rzadko można usłyszeć rozmowy na ten temat, (no chyba że jesteśmy w odpowiednim gronie osób) w barach, restauracjach bądź innych miejscach, gdzie ludzie się socjalizują. Chociaż z drugiej strony, czasami można dojrzeć kogoś, kto trzyma kupon w rękach oglądając mecz ekstraligi bądź innego sportu w barze. Chociaż raczej zapewne są to początkujący gracze, którzy właśnie wykorzystują swój freebet bukmacherski. Skąd ta pewność? To bardzo proste, doświadczony gracz zakładów bukmacherskich zawsze stara się trzymać swoje emocje na wodzy i nie reagować emocjonalnie na jego typy bukmacherskie.

A jak jest w mniejszych miastach Polski?

Co ciekawe tacy bukmacherzy jak STS czy Fortuna również mają swoje punkty bukmacherskie w mniejszych miastach, choć dużo tutaj też zależy od franczyzobiorców, ponieważ w większości właśnie na tym systemie opierają się bukmacherzy, którzy chcą posiadać naziemne punkty bukmacherskie w Polsce.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułWyścigi konne w zakładach bukmacherskich
Następny artykułPorady i ciekawostki bukmacherskie
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.