Zakłady bukmacherskie nie są rozrywką dla osób, które boją się ryzykować. Nawet te osoby jednak lubią kontrolować ryzyko i nie stawiają zakładów na chybił trafił. Starają się one grać w sposób usystematyzowany i zorganizowany. Na początku jednak ciężko jednak stworzyć swój własny system gry. Co więc powinni robić początkujący? Jakimi zasadami się kierować?

darmowe porady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie dla początkujących – darmowe porady

Ustal sobie swój bankroll (kapitał do grania)

Możliwe, że jest to najważniejsza porada, jaką można dać początkującemu. Każdy powinien bowiem ustalić sobie swój kapitał miesięczny bądź tygodniowy, który pozwoli mu na swobodne granie, a jednocześnie nie spowoduje, że braknie nam pieniędzy na coś ważniejszego. Bankroll to także bardzo dobre zabezpieczenie przed nadmierną stratą pieniędzy na zakładach.

Jak go jednak ustalić? Ile powinien on wynosić? To pytania, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Nie ma bowiem dwóch osób o identycznej sytuacji finansowej, a pewne jest to, że student na zakłady może przeznaczyć mniej niż osoba ze stałą pracą.

Wybierz „swoją” dziedzinę sportu

Bukmacherzy oferują nam tysiące różnych możliwości zakładów. Gdy człowiek widzi je pierwszy raz, ma ochotę obstawiać wszystko, na czym wydaje mu się, że się zna. To bardzo duży błąd. Granie wielu rzeczy jest bardzo ryzykowne, ponieważ ciężko będzie Ci się na wszystkim znać. A wiedza jest podstawą, jeśli chodzi o wygrywanie zakładów. Dlatego najlepiej jest zdecydować się na jedną, maksymalnie dwie dziedziny sportu (lub ligi) i się na nich skupić pozyskując wiedzę. To pozwoli Ci lepiej prognozować wyniki spotkań, a co za tym idzie, zwiększy twoje zyski.

bonusy i promocje w sts za darmo
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Prowadź historię swoich zakładów 

To bardzo ważny element obstawiania. Tworzenie historii wszystkich zakładów, które obstawiłeś, ich kursów i kwot, które postawiłeś oraz wygrałeś lub przegrałeś, da Ci wiedzę na temat twoich słabych i mocnych stron. Pokaże Ci to także to, czy zakłady bukmacherskie są dla Ciebie dochodowe, czy lepiej z nich zrezygnować, ponieważ wyłącznie na nich tracisz.

Stwórz i przetestuj swój system prognoz

Każdy gracz ma swój unikatowy sposób na prognozowanie wyników spotkań. Niektórzy preferują dokładne studiowanie wszystkich informacji, które mają znaczenie, a następnie wyrabiają sobie opinię na podstawie danych, które odnaleźli. Inni zaś preferują dane, które można spotkać w formie rankingów i liczb. Każdy ma jednak swój sposób na granie, które sprawia mu przyjemność i musi go odnaleźć samemu. My możemy jedynie poradzić tutaj, że nie należy doszukiwać się zależności tam, gdzie ich nie ma. Patrząc za długo na zebrane dane, pewne jest, że zaczniesz widzieć coś, co wydaje Ci się ważne i prawdziwe.

Stawiaj single

Wielu początkujących widząc kursy i możliwe wygrane z zakładów akumulowanych zaczyna stawiać tego typu zakłady, nie wiedząc, że tak naprawdę ich szanse na wygranie są nikłe. Prosta zależność mówi bowiem, że im większa jest wygrana, tym większe jest ryzyko. Dlatego, zwłaszcza na początku, lepiej jest grać pojedyncze zakłady. Dużo łatwiej jest bowiem dobrze obstawić wynik jednego spotkania niż pięciu. Oczywiście to nie da nam tak dużych zysków w krótkim okresie czasu, jak zakłady złożone, ale na dłuższą metę może być bardziej dochodowe.

Porównuj kursy 

To strasznie istotne w przypadku zakładów bukmacherskich. Gdy jeden bukmacher oferuje kurs wyższy o 0.20 od innego to nie ma sensu decydować się na ten niższy. Możliwe, że będziesz musiał stworzyć nowe konto u danego bukmachera, ale to nie jest czymś, co coś nas kosztuje. Warto również rozważyć platformy, na których stawiamy zakłady przeciwko innym graczom, a nie przeciwko bukmacherowi. Niektórych może zniechęcić występująca tam prowizja, ale zasadniczo platformy te mają znacznie korzystniejsze kursy. Pamiętaj jednak, że nie należy obstawiać tylko dlatego, że bukmacher oferuje wysoki kurs. Należy wcześniej sprawdzić jego wartość.

Sprawdź swoje preferencje dotyczące ryzyka

Niektórzy gracze uwielbiają grać za wysokie stawki i zyskiwać lub tracić wiele, co daje im satysfakcje i czują olbrzymie emocje. Inni zaś wolą grać powoli rozważnie za niskie stawki unikając zbędnego ryzyka i ciesząc się niewielkimi wygranymi. To jakim graczem jesteś, zależy od Ciebie. Musisz sprawdzić, co daje Ci więcej satysfakcji i zastanowić się, czy na pewno grasz o to, co chcesz. Każdy ze sposobów bowiem ma swoje wady i zalety. Jak już było wspomniane, ryzykując, możesz wiele wygrać, ale także wiele stracić. Unikając ryzyka, unikniesz zaś dużych strat, ale jednocześnie nigdy nie będziesz wiele zyskiwać. Musisz wybrać, co Ci odpowiada.

Naucz się przegrywać i bądź cierpliwy

To może być najważniejsza porada, jakiej udzielamy. Brzmi ona specyficznie, ale prowadzi ona do stania się lepszym graczem. Musisz się bowiem nauczyć, że nie będziesz zawsze wygrywać, a przegrywanie to część zakładów, co pozwoli uniknąć Ci coraz większych strat.

Większość graczy bowiem po przegranej jak najszybciej próbuje nadrobić to, co stracili, a to często prowadzi do coraz większych strat. Wykaż cierpliwość, sprawdź swoje dane i zastanów się, gdzie popełniłeś błąd. To pozwoli Ci na rozwój, który przełoży się na przyszłe wygrane.

Poprzedni artykułPromocje i bonusy u Polskich bukmacherów online
Następny artykułSposoby na regularny zysk u bukmachera
Polski bukmacher online może konkurować z nielegalnymi bukmacherami na ofertę zakładów, wyższe promocje i darmowe bonusy. Najlepsi w Polsce bukmacherzy online bez problemów radzą sobie z zagraniczna konkurencją, gracze z Polski chętnie tutaj obstawiają.