Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce naprawdę sporym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić – obstawianie zakładów bukmacherskich związane jest z osiąganiem stosunkowo dużych zarobków w szybkim czasie. Do zarabiania na rynku bukmacherskim wystarczy obeznanie w świecie sportu oraz nieco intuicji. W poniższym artykule omawiamy jedną z najistotniejszych kwestii dotyczących rynku bukmacherskiego w Polsce. Mowa tutaj o nielegalnych bukmacherach. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto planuje utworzenie swojego konta u jakiegokolwiek bukmachera online.

nielegalni bukmacherzy online
Jacy nielegalni bukmacherzy online wrócą do Polski?

Nielegalni bukmacherzy w Polsce  

W 2017 roku doszło do znowelizowania przepisów ustawy antyhazardowej. Nowe przepisy nakładały na firmy bukmacherskie szereg dodatkowych obowiązków i obostrzeń. Znacząca większość firm (w szczególności firmy zagraniczne) nie chciała jednak zgodzić się na przestrzeganie nowej ustawy. W związku z tym część z nich zakończyła swoją działalność w Polsce. Jeszcze inne firmy postanowiły świadczyć swoje usługi w sposób nielegalny.

Nielegalne firmy bukmacherskie, które prowadzą swoje witryny internetowe, są jednak nieustannie na celowniku Ministerstwa Finansów. Zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy, są one na bieżąco blokowane. Zablokowane przez Ministerstwo Finansów witryny internetowe posiadają następujące komunikaty, które mówią o tym, że ich działalność została zablokowana przez nielegalny charakter ich działań. Znajduje się w nim między innymi następujące zdanie:

„Uwaga. Witryna internetowa, z którą została podjęta próba połączenia, wykorzystywana jest do nielegalnego oferowania gier hazardowych” – jeśli ujrzą Państwo kiedykolwiek komunikat tego typu na witrynie bukmachera online, to jest to jasny sygnał, że prowadzona przez niego działalność była całkowicie nielegalna. W komunikacie Ministerstwa Finansów znajduje się również informacja odnośnie tego, na której stronie znajduje się lista firm bukmacherskich, które w tej chwili prowadzą działalność całkowicie legalną. Zachęcamy do tego, by ją na bieżąco odwiedzać. 

bonusy i promocje w sts za darmo
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Firmy bukmacherskie bez licencji – które firmy opuściły polski rynek w 2017 roku?

Które firmy bukmacherskie zdecydowały się opuścić polski rynek po wprowadzeniu przepisów znowelizowanej ustawy antyhazardowej? Okazuje się, że znacząco większość z nich to były firmy zza granicy, takie jak Expekt czy Bet 365. W tej chwili ich usługi świadczone w Polsce są całkowicie nielegalne, zatem odradzamy odwiedzanie ich stron internetowych. Bardzo duża liczba graczy szuka w internecie informacji odnośnie ich powrotu. Dla wszystkich tych osób mamy niestety bardzo przykrą wiadomość – żadna z tych firm bukmacherskich nie planuje na razie powrotu na polski rynek. Tak przynajmniej wskazują wszystkie oficjalne źródła informacji.

Chodzą jednak słuchy, że niektóre zagraniczne firmy bukmacherskie mają wrócić na polski rynek. Ile w tym prawdy – nie wiadomo. Warto jednak pamiętać o tym, że gracze z Polski byli jedną z największą grup klientów dla tych firm. Przedsiębiorstwa te angażowały również do swoich działań reklamowych wiele znanych osób z dziedziny sportu. Bukmacher Expekt na swoją twarz reklamową wybrał Zbigniewa Bońka. Ta sama firma bukmacherska zdecydowała się również sponsorować polską Reprezentację piłki nożnej. Z kolei Betclic na swoją twarz wybrał Mateusza Borka, czyli niezwykle popularnego komentatora sportowego. Jest to jeden z pierwszych bukmacherów, którzy otrzymali zezwolenie i mogą działać legalnie w Polsce.

Oprócz tego, jednym ze znanych bukmacherów, który szeroko angażował się w świat sportu, był Bet at home – ta firma z kolei zajmowała się sponsorowaniem skoków narciarskim. Należy również pamiętać o firmie Unibet – ona promowała pierwszą ligę piłkarską.

Wszystkie (oprócz Betclic) powyżej wymienione firmy bukmacherskie są jednak na ten moment nielegalne. Korzystanie z ich usług może grozić odpowiedzialnością karną, zatem stanowczo odradzamy wybieranie usług tych wyżej wymienionych firm. Na szczęście powstaje coraz większa legalnych firm bukmacherskich, których oferta jest równie atrakcyjna. Zachęcamy tylko do legalnej gry u Polskich bukmacherów internetowych.

Poprzedni artykułSposoby na regularny zysk u bukmachera
Następny artykułOferta promocji i bonusów bukmachera Milenium
Polski bukmacher online może konkurować z nielegalnymi bukmacherami na ofertę zakładów, wyższe promocje i darmowe bonusy. Najlepsi w Polsce bukmacherzy online bez problemów radzą sobie z zagraniczna konkurencją, gracze z Polski chętnie tutaj obstawiają.