Zakłady bukmacherskie i ich obstawienie to jedna z chętniej wykorzystywanych rozrywek czy wręcz traktowana hobbystycznie przez wielu graczy. Obstawianie za pieniądze wyników sportowych dostarcza wielu emocji i często dużych wygranych. Aby jednak tak się stało, nasza gra musi być przemyślana i odpowiedzialna. Warto w tym celu kierować się kilkoma trikami, które sprawią, że nawet gra okazjonalna zakończy się pozytywnie, a my nie stracimy naszych środków. Jak zatem zwiększyć szanse na zwycięstwo u bukmachera? Porady przydatne zarówno graczom okazjonalnym oraz początkującym, jak i tym którzy grają regularnie — przedstawiamy poniżej.

porady bukmacherskie
3 zasady, które pomogą w zakładach bukmacherskich

1. Gdzie szukać typów bukmacherskich?

Pierwsza porada dotyczy szukania typów na dane spotkania. Przed meczem zdecydowana większość osób chce poznać jak inni graczy czy specjaliści szacują szanse danej drużyny. Jest to również dobry sposób na zasugerowanie się i skorzystanie z podpowiedzi bardziej doświadczonych graczy. W internecie istnieje jednak wiele miejsc, w których typy są niewiadomego pochodzenia lub niskiej jakości. Gdzie zatem szukać „przecieków” i podpowiedzi?

Pierwszym miejscem są lokalne fora klubów sportowych lub lig. Dobrym posunięciem będzie sprawdzenie ich, jeśli obstawiam np. mecze Premier League czy ligi włoskiej. Obecnie nie ma większego problemu w przetłumaczeniu takich stron. Warto je przejrzeć i sprawdzić np. dział z typami, zakładami bukmacherskimi czy typerami. Lokalni kibice, którzy obserwują treningi swojej ulubionej drużyny lub wiedzą na jej temat wszystko mogą być cennym źródłem informacji. Takie miejsce jest również najlepszym do pozyskiwania plotek, newsów czy najnowszych informacji o kontuzjach lub formie danej drużyny.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy pozyskać wartościowe typy, są najbardziej znane fora o zakładach bukmacherskich z sekcją „Typer”. Jest to zabawa w formie konkursu, gdyż gracze obstawiają wyniki bez stawiania pieniędzy lub grając o nagrody na koniec sezonu. W tym miejscu możemy znaleźć wielu zdolnych analityków oraz osób, które zajmują się hobbystycznie sportem. Jeśli będziemy podpatrywać, jaki wynik obstawiają najskuteczniejsi gracze typera, będziemy mieli dostęp do wiarygodnych prognoz.

bonusy i promocje w sts za darmo
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ostatnim miejscem są media społecznościowe — w szczególności Facebook. W tym miejscu również na grupach bukmacherskich możemy spotkać osoby znające się na obstawianiu i posiadające szeroką wiedzę. Grając razem lub mając dostęp do typów najlepszych graczy, możemy zyskać kolejne cenne typy na zbliżające się wydarzenia. W tym miejscu należy korzystać jedynie i tylko z podpowiedzi osób, które są znane w tym środowisku. W social mediach wielu nieznanych graczy próbuje sprzedać typy lub wręcz oszukiwać.

2. Graj odpowiedzialnie – 5% – 10% na zakład

Cenną poradą, która pomaga wydłużyć okres gry i zapobiega straceniu całego kapitału na grę, w krótkim czasie jest odpowiedzialna gra. Jeśli obstawiamy wyniki u bukmachera, warto trzymać się pewnych reguł. Jest to suma, za jaką maksymalnie możemy obstawiać dany zakład. Powinna ona nie przekraczać 5%-10% całego budżetu, jakim dysponujemy. Przegrana takiej kwoty nie wpłynie na bankructwo, a my nadal będziemy mogli „odbić się” i obstawiać inne wyniki.

Określenie takiej stawki jest bardzo ważne. Gdy przegramy na danym zakładzie taką sumę, nie warto próbować „odegrać się” i stawić większą ilość pieniędzy. Nie warto również stawiać znacznej części budżetu na jedno spotkanie, gdyż sport jest nieprzewidywalny, a m możemy stracić bardzo szybko swoje pieniądze.

3. Nie daj się ponieść emocjom

Obstawiając zakłady u bukmachera, warto również kierować się założeniami, planem i kalkulacją nie emocjami. Jeśli obstawiamy dane wydarzenie i zaplanowaliśmy na nie przeznaczyć konkretną sumę lub zagrać w konkretny sposób realizując np. daną strategię, powinniśmy jej przestrzegać. Jest to trudne, gdy przegrywamy i chcemy szybko nadrobić straty.

Nie warto jednak nerwowo zmieniać taktyki pod wpływem chwili. Tylko konsekwencja i trzymanie się ustalonego planu — nawet jeśli gra nie jest korzystna, są jedyną drogą do odniesienia sukcesu w obstawianiu wyników.

Następny artykułPromocje i bonusy u Polskich bukmacherów online
Polski bukmacher online może konkurować z nielegalnymi bukmacherami na ofertę zakładów, wyższe promocje i darmowe bonusy. Najlepsi w Polsce bukmacherzy online bez problemów radzą sobie z zagraniczna konkurencją, gracze z Polski chętnie tutaj obstawiają.